Оформлення трудових відносин - гарантія соціального захисту та запорука гідних і безпечних умов праці

27.09.2018 | 12:36
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Герцаївський район

Управління Держпраці у Чернівецькій області роз’яснює:
громадяни, котрі працюють нелегально та отримують винагороду за свою роботу у «конвертах», позбавляють себе гарантованого державою розміру заробітної плати (у тому числі розміру тарифної ставки або посадового окладу, доплат, надбавок);
втрачають можливість користуватися державними гарантіями відповідно до чинного законодавства, такими як державна допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим родинам, субсидії;
втрачають трудовий стаж при розрахунку розміру пенсії.
Працівники, котрі погоджуються на нелегальну зайнятість й зарплату у «конвертах», унеможливлюють власний соціальний захист, у тому числі, своє право на отримання гарантованої державою відпустки, своєчасності та повноти оплати праці, у разі погіршення здоров’я - оплати лікарняних.
Для суспільства поширення такого явища як нелегальна праця, призводить:
до ненадходження податків до місцевих бюджетів, видатки із яких направлялися би на добробут громади, на реалізацію програм соціально-економічного розвитку територій;
не в повному обсязі наповнення фондів соціального страхування, що призводить до надмірного навантаження на них та пошук додаткових джерел для виконання функцій держави.
Управління Держпраці у Чернівецькій області застерігає працівників, котрі погоджуються на нелегальну трудову зайнятість, що вони автоматично потрапляють у групу ризику.
У разі, якщо працедавець не дотримається даних зобов’язань (не розраховується з працівником за виконану роботу, безпідставно звільняє з роботи і таке інше), довести факт свого працевлаштування у такого недобросовісного роботодавця надзвичайно складно.
Шановні буковинці ! Оформлення трудових відносин - гарантія соціального захисту й запорука гідних і безпечних умов праці.
Відстоюйте свої соціальні та трудові права!

    Картинки по запросу буковинський вісник державної служби

  •  
  •  
-