ПИТАННЯ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ПРАЦІВНИКІВ ТА ПІДВИЩЕННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ОБГОВОРИЛИ З РОБОТОДАВЦЯМИ БУДІВЕЛЬНОЇ ГАЛУЗІ ГЕРЦАЇВЩИНИ

03.10.2018 | 15:11
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Герцаївський район

Сьогодні в районній державній адміністрації відбулась зустріч в форматі «круглого столу» з роботодавцями будівельної галузі району за участі в.о. голови райдержадміністрації Тетяни Глібочану, заступника начальника – начальника відділу податків і зборів з юридичних осіб Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області Наталії Габи, начальника Герцаївської ДПІ Новоселицького управління ДФС у Чернівецькій області Анатолія Гортопана, начальника Герцаївського відділу обслуговування громадян управління обслуговування громадян Головного управління ПФУ в Чернівецькій області Лариси Капри, директора районного центру зйнятості Івана Гажука, представників інших профільних служб району, керівників підприємств будівельного ринку району.
Захід було організовано з метою налагодження діалогу між будівельним бізнесом та владою району з метою винайдення оптимальних шляхів підвищення рівня заробітної плати працівників будівельної галузі та виведення з тіні нелегально працюючих в цій сфері громадян.
В.о. голови райдержадміністрації Тетяна Глібочану підкреслила, що в районі на сьогодні приділяється посилена увага питанням дотримання в районі трудового законодавства в сфері зайнятості та виплати заробітної плати. Зокрема, активізовано роботу районної комісії з питань виплати заробітної плати та легалізації зайнятості, здійснюються спільні з правоохоронними та контролюючими органами виїзди в населені пункти району та проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з суб’єктами господарювання щодо важливості оформлення соціально-трудових відносин з найманими працівниками.
Наталія Габа зосередила увагу присутніх на важливості впорядкування трудових взаємовідносин між роботодавцями та працівниками, наголосивши, що в контексті останніх змін до чинного законодавства, в цьому мають біти зацікавлені обидві сторони: наймані працівники, що працюють нелегально, лишаються права отримувати соціальні пільги, допомоги, субсидії, пенсії тощо. А для роботодавців передбачено значні штрафні санкції за порушення трудового законодавства. Зокрема, представниця ДФС нагадала про ухвалення Кабміном розпорядження, яке дало старт боротьбі з тіньовою зайнятістю (розпорядження КМУ від 05.09.2018 р. № 649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення»). Ним Уряд доручив Держпраці, ДФСУ, Пенсійному фонду, Національній поліції, іншим центральним органам виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування провести починаючи з 5 жовтня 2018 року, комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення. Представниця фіскальної служби підкреслила, що, незважаючи на безліч проблем та труднощів, з якими стикаються сьогодні підприємства будівельного ринку в своїй роботі, їм варто приділяти належну увагу узаконенню трудових взаємовідносин та доведенню рівня середньої заробітної плати до середнього по області (7 тис. 140 грн.). Адже від відповідальності та сумлінності роботодавців сьогодні значною мірою залежить поповнення місцевих бюджетів та поступовий розвиток та добробут громад Герцаївщини.
Також з представниками будівельної галузі поспілкувалась керівник місцевого відділу обслуговування громадян ПФУ Лариса Капра, яка підкреслила важливість забезпечення права кожного мешканця району отримувати в майбутньому пенсію, для чого вже сьогодні необхідно спільно працювати над легалізацією зайнятості в районі. А директор районного центру зайнятості Іван Гажук попередив про персональну відповідальність осіб, що отримують допомогу по безробіттю, за неправдиву інформацію про свою трудову діяльність.
У ході жвавої дискусії роботодавці поділилися проблемними питаннями діяльності підприємств будівельної галузі району. Учасники заходу дійшли спільної згоди, що лише при належному ставленні до своїх прав та обов’язків усі суб’єкти сучасного ринку праці можуть розраховувати на позитивний результат та досягнення поставлених цілей.

    Картинки по запросу буковинський вісник державної служби

  •  
  •  
-