Банченський Свято-Вознесенський чоловічий монастир - духовна перлина краю

Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

Банченський Свято-Вознесенський чоловічий монастир

      Якщо про минуле багатьох українських монастирів ми можемо дізнатися за допомогою істориків і архівних документів, то історія Банченського Свято-Вознесенського чоловічого монастиря створюється буквально на наших очах. Розташований в 24 кілометрах від Чернівців, біля села Банчени Герцаївського району, він - один з наймолодших релігійних комплексів нашої області.

         28 жовтня 1994 року було освячення закладання будівництва монастиря. На початку грудня 1996 року Священний Синод УПЦ благословив відкриття комплексу. А менш ніж через 2 роки - 28 травня 1998 року - Митрополит Київський і усієї України Блаженніший Володимир освятив комплекс. Розміри монастиря вражають. Тут знаходяться 6 храмів і скит. До речі, монастирські куполи можна побачити навіть з самих Чернівців. А надвратна дзвіниця, створена на кшталт дзвіниці у Святій Софії в Києві, вище за її прототип в півтора раза.

      Свято-троїцький собор Банченського Вознесенського чоловічого монастиря є одним з найбільших християнських храмів в Східній Європі. Вражають його розміри - висота 56 метрів, довжина - 60 метрів, ширина - 40 метрів. Над його спорудою протягом п'яти років працювали тисячі віруючих. Люди допомагали хто чим міг - хто фінансово, хто фізичною працею. Розписували храм 60 майстрів. Частина фресок виконана за старовинними технологіями. Варто зазначити, що в храмі - 7 вівтарів. 3 знаходяться на першому поверсі і по 2 - на другому і в підземеллі.

    Картинки по запросу буковинський вісник державної служби

  •  
  •  
-