Про стан розгляду звернень громадян до Герцаївської районної державної адміністрації впродовж ІІІ кварталу 2016 року

Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

На виконання Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», вищевказаного розпорядження облдержадміністрації,  в райдержадміністрації протягом ІІІ кварталу 2016 року вжито комплекс заходів організаційного та інформаційно-аналітичного характеру, спрямованих на дотримання вимог законодавства щодо забезпечення конституційних прав і свобод громадян

Питання роботи зі зверненнями громадян в Герцаївській райдержадміністрації за підсумками першого півріччя 2016 року розглядалось 29 липня 2016 року та прийнято розпорядження голови райдержадміністрації від 02 серпня 2016 року №206-р «Про затвердження рішення колегії районної державної адміністрації від 29 липня  2016 року «Про стан розгляду звернень громадян до районної державної адміністрації протягом першого півріччя 2016 року».

Виїзні прийоми громадян у ІІІ кварталі 2016 року керівництвом та керівниками структурних підрозділів  райдержадміністрації у сільських радах району проводились відповідно до розпорядження райдержадміністрації від 07 червня 2016 року №153-р «Про виїзні прийоми громадян».Так, головою райдержадміністрації протягом звітного періоду було проведено  прийоми у  Острицькій, Годинівській, Хряцьківській сільських радах , під час яких були порушені питання земельних відносин, якісного енергопостачання, призначення субсидій, підготовки до нового опалювального сезону, з них 4 звернення залишено на контролі. Також, відповідно вищевказаного  розпорядження, керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації було проведено виїзні прийоми у Молницькій, Цуренській та Петрашівській сільських радах, надані консультації з різних питань.

З метою посилення виконавської дисципліни щодо дотримання термінів розгляду звернень громадян, відділом документообігу, контролю та розгляду звернень громадян апарату райдержадміністрації проводиться щомісячне інформування голови райдержадміністрації щодо дотримання термінів реагування на звернення громадян як до обласної,так і до районної державних адміністрацій. Протягом звітного періоду перевірено стан ведення діловодства та роботи зі зверненнями громадян у 3 структурних підрозділах райдержадміністрації, надані рекомендації.

З метою вивчення та удосконалення роботи по проведенню прийому громадян у райдержадміністрації та сільських радах району, згідно плану роботи відділу документообігу, контролю та роботи зі зверненнями громадян на 2016 рік, 22 липня 2016 та 18 серпня 2016 року  було проведено  наради при керівникові апарату за участю секретарів міської та сільських рад та керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, де розглядалися  питання підсумків роботи зі зверненнями громадян та стан дотримання термінів розгляду звернень. Також,  23 вересня під час   семінар-навчання були розглянуті питання роботи зі зверненнями у структурних підрозділах райдержадміністрації, комісійного розгляду звернень

 За підсумками роботи у другому  кварталі 2016 року була проведена нарада з особистого звітування керівників структурних підрозділів райдержадміністрації з питань роботи із зверненнями громадян. На засіданнях постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян у ІІІ кварталі 2016 року було розглянуто 3 проблемних звернення. Також, впродовж ІІІ кварталу  взято участь у комплексних перевірках щодо контролю за виконанням ст.38 закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», щодо забезпечення вимог законодавства щодо розгляду звернень громадян  у Хряцьківській та Молницькій сільських радах.

Протягом ІІІ кварталу 2016 року  до районної державної адміністрації надійшло 183  звернення, що на 133 звернення більше, ніж за відповідний  період 2015 року. Збільшення кількості звернень відбулося за рахунок звернень з питань надання матеріальної допомоги (114 звернень) З загальної  кількості 13 звернень надійшло від громадян на особистому прийомі, 145  письмово та 25 через органи влади  вищого рівня. З загальної кількості вирішено позитивно 60 звернень, 70 дано роз'яснення, 34відмовлено та 19 знаходяться у стадії розгляду.

Протягом  звітного періоду  2016 року до вищих органів влади надійшло 25 письмовихзвернень, що на 9 звернень більше, ніж у 2015 році. З них: до урядової «Гарячої Лінії» КМУ – 17 звернень, до Верховної Ради України - 1, до Адміністрації Президента України - 1 звернення, до обласної державної адміністрації – 6 звернень. З загальної кількості надійшло   156 заяв, 19 скарг та 8 пропозицій.

Збільшилась кількість колективних звернень громадян до районної державної адміністрації -  7 (проти 4 у 2015 р.), в яких підписалося 143 громадянина. Колективні звернення надходили від мешканців сіл Табунівка та  Савінешти щодо ремонту та відновлення початкових шкіл, колективу Герцаївської ЦРЛ щодо скорочення ліжок, та щодо припинення вивозу гравію. Повторно та дублетно, впродовж ІІІ кварталу 2016 року, до урядової «Гарячої лінії», ВРУ та АПУ 14 разів  зверталась мешканка с.Горбово Падурару В.І. щодо відновлення постраждалого після пожежі будинку. Для вирішення  даного питання було надано грошову допомогу  від районної ради, райдержадміністрації, Горбівської сільської ради, а також гуманітарну допомогу, але через постійні сварки, незадоволення заявниці, скарги на голову сільради, секретаря, будівельників, вести будь яки будівельні роботи  проблематично.

У райдержадміністрації постійно приділяється увага громадянам,   які   потребують соціального захисту та підтримки. Так, до обласної державної адміністрації та районної державної адміністрації протягом ІІІ кварталу 2016 року  звернулось:

  - 23 інваліда І,II,III гр. та  батьків дітей інвалідів в основному з питань надання матеріальної допомоги;

   - 5 військовослужбовців з  питань надання матеріальної допомоги;

   - 1 багатодітна  мати;

   - 3 звернення від «Дітей війни»

За рішенням комісії з питань надання матеріальної допомоги  за рахунок районної програми «Турбота», було виділено матеріальної допомоги на суму 57тис 400 грн мало захищеним верствам населення району на лікування.

Протягом ІІІ кварталу 2016 року в зверненнях громадян до районної державної адміністрації було порушено наступні питання: соціального захисту (125 проти 19 у 2015 р за рахунок збільшення кількості заяв по матеріальної допомозі), аграрної політики та земельних відносин (16 проти 6 у 2015 р), з питань відновлення житла 9 повторних звернень, сімейного виховання, неповнолітніх ( 9 звернень проти 8 у 2015 р), екології та природних ресурсів (2 проти 4 у 2015 р.), комунального господарства (2 проти 4 звернень у 2015 році), діяльності закладів освіти – 4 звернення Також надійшло  6 повторних скарг від Падурару В. щодо діяльності голови Горбівької сільради Кришмару Д., та секретаря, а також 2 скарги на діяльність  місцевих органів виконавчої влади

 

    Картинки по запросу буковинський вісник державної служби

  •  
  •  
-