Про стан розгляду звернень громадян до Герцаївської районної державної адміністрації впродовж 2016 року

Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

На виконання Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», вищевказаного розпорядження облдержадміністрації, в райдержадміністрації протягом 2016 року вжито комплекс заходів організаційного та інформаційно-аналітичного характеру, спрямованих на дотримання вимог законодавства щодо забезпечення конституційних прав і свобод громадян.Всі звернення, що надходять до райдержадміністрації, уважно розглядаються. Викладені факти ретельно перевіряються та докладаються зусилля до вирішення порушених у зверненнях питань. Якщо питання, що порушуються, не можуть бути вирішені позитивно в рамках чинного законодавства, або не відносяться до компетенції райдержадміністрації, заявникам надаються обґрунтовані відповіді з роз'ясненням щодо шляхів їх вирішення. Листи ветеранів, інвалідів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій, жінок, які мають почесне звання „Мати-героїня" розглядаються у першу чергу, особисто головою райдержадміністрації. На виконання Закону України ”Про звернення громадян”, налагоджено проведення прямої телефонної лінії, під час якої мешканці району можуть звернутися безпосередньо до голови райдержадміністрації. Щопонеділка проводиться особистий прийом головою районної державної адміністрації, а у разі необхідності, продовжується  до 20 години. Підсумки роботи зі зверненнями громадян та графіки прийому щоквартально висвітлюються у районній газеті ”Газета де Герца” та на веб-сайті .

Виїзні прийоми громадян головою райдержадміністрації протягом    2016 року було проведено  в усіх сільських радах. Під час прийому були порушені  питання  оформлення субсидій, паювання земель ДДГ «Чернівецьке», забезпечення транспортного сполучення, якості надання послуг з пасажироперевезення, профілювання доріг, заміни електричних стовпів, трансформаторів. Крім того, на виконання розпорядження райдержадміністрації № 240-р від 02.06.2014 року «Про виїзні прийоми громадян», керівниками структурних підрозділів РДА було проведено виїзні прийоми   в усіх сільських радах району.

     Протягом 2016 року до  районної державної адміністрації надійшло 635   звернень (843 враховуючи колективні звернення), що на 452  звернення більше, ніж за  2015 рік. Збільшення кількості звернень відбулося за рахунок звернень з питань надання матеріальної допомоги. З цієї кількості  89 звернень надійшло від громадян на особистому прийомі,  446 – поштою  та  100  через органи влади вищого рівня. З загальної кількості вирішено позитивно 249  звернень, 269 дано роз’яснення,  111 відмовлено та 6 знаходяться у стадії розгляду.

             Протягом  2016року до вищих органів влади надійшло 100  письмових  звернень, з  них:   до урядової «Гарячої Лінії» КМУ - 58 звернень, 15звернень повторних та дублетних  до Верховної Ради України таАдміністрації Президента України,   24  звернення  до обласної державної адміністраціїта 2 адвокатських запити.        Питання, з якими зверталися мешканці району до Урядової Гарячої Лінії  КМУ в основному стосувалися соціального захисту,призначення  та виплати субсидій, а також звернення мешканки  с.Горбово Падурару В.з житловими проблемами.

         Збільшилась кількість письмових звернень до голови райдержадміністрації  ( 446 проти   62 у 2015 році), в основному за рахунок збільшення кількості звернень з питань матеріальної допомоги. Серед письмових  звернень мешканців району, найбільш проблемним було звернення мешканців сіл Маморниця та Маморниця Вама, які не отримали земельні паї під час проведення земельної реформи, щодо розпаювання земель ДПДГ «Чернівецьке» на території Цуренської сільської ради, що належать Буковинській державній сільськогосподарській дослідній станції Національної академії аграрних наук України. Рішенням трудового колективу ДПДГ «Чернівецьке», оформленого протоколом від 14 вересня 2016 року №5, було направлено звернення до райдержадміністрації щодо виділення 88,2 Га земель  дослідного господарства для ведення господарської діяльності мешканцям вищевказаних сіл. Для вирішення цього питання, райдержадміністрацією було направлено листа до  Президента Національної академії аграрних наук України  з проханням допомогти у вирішенні питання щодо передачі господарства, як цілісного майнового комплексу у сферу управління Міністерства аграрної політики та продовольства України, відповідно до чинного законодавства. На даний час проблема залишається актуальною.

           Зменшилась кількість громадян, які звернулись на особистий прийом до керівництва районної державної адміністрації – 89  проти  54 звернень у  2015році.   Упродовж 2016року до райдержадміністрації надійшло 15колективних звернень, в яких підписалося  843   громадянина. В основному колективні звернення стосувалися питань функціонування навчальних закладів, а саме,  вирішені позитивно  колективні звернення від батьків учнів недоукомплектованих класів навчальних закладів х.Хиргилижень, х.Савінешть Тернавської сільської ради щодо відкриття та ремонту. Також  зі скаргами на директора ліцею зверталися  вчителі  Герцаївського ліцею, яких турбувала конфліктна ситуація, яка склалася у  навчальному закладі. На даний час за рішенням сесії Районної ради, директора ліцею відсторонено від службових обов’язків. Також колективно надходили звернення від працівників Герцаївської ЦРЛ на підтримку головного лікаря.

               З 37 повторних   звернень  до райдержадміністрації, 21 повторне та дублетне   звернення  до урядової «Гарячої лінії КМУ» ВРУ та АПУ    мешканки с.Горбово Падурару В., постраждалої внаслідок пожежі, щодо допомоги у відновленні будинку та скарг на посадових осіб. У письмових відповідях заявниці було пояснено про надану матеріальну допомогу та обмеження можливості надання коштів у розмірах, які вимагає заявниця.

          Із найбільш гостро потребуючих допомоги малозабезпечених та важкохворих  громадян до  обласної  та районної державних адміністрацій   протягом 2016 року  звернулось:

           -  148  інвалідів  І,ІІ,ІІІ гр.(20   у  2014 р.), в основному з питань надання матеріальної допомоги та забезпечення  безкоштовним лікуванням;

          -  9  багатодітних  матерів та одиноких матерів, матерів-героїнь в основному з питань матеріальної допомоги ;

          -  2 ветерана праці з питання надання матеріальної допомоги;

          - 11 військовослужбовців АТО з питання надання матеріальної допомоги та земельної ділянки, забезпечення дровами;
          - 7 мешканців району зі статусом «Дитина війни»

             Протягом   2016 року в зверненнях  громадян до районної державної адміністрації було порушено наступні питання: 478 звернень  з питань соціального захисту  (проти 59  у 2015 р), аграрної політики  та земельних відносин ( 37 проти 29 у 2015 р), освіти ( 12  звернень проти 12 у 2015 році), комунального господарства (10 проти 9 звернень у 2015 році). Мешканці району частіше стали звертатись з проблем сімейного виховання неповнолітніх (28 звернень проти 25 у 2015 році), забезпечення житлом ( 24 проти 6 у 2015 році), діяльності  органів місцевого самоврядування (8 проти 1 у 2015 році ), але   натомість, зменшилась кількість звернень з питань   транспортних перевезень (9 проти 12 у 2015 році), екології та природних ресурсів (3 проти 8 у 2015 році)охорони здоров’я (3 проти 6 звернень у 2015 році), діяльності органів виконавчої влади (6 проти 8 звернень у 2015 році). Так, зі скаргами на не забезпечення водіями  дотримання графіків руху та неякісне обслуговування маршруту  звернулося 8 мешканців  сіл Буківка, Крупянск, Маморниця Вама, Лунка. Реагуючи на скарги, листом від райдержадміністрації ввід 02 вересня 2016 року до  управління Укртрансбезпеки у Чернівецькій області проінформовано про порушення водіями законодавства про автомобільний транспорт та вжиття заходів впливу. Таким чином, жодне  проблемне     питання не було залишене поза увагою.

              Питання роботи зі зверненнями громадян в Герцаївській райдержадміністрації було розглянуто у  лютому   2016 року  за підсумками  2015 року  та у серпні   2016 року  за підсумками роботи у першому півріччі 2016 року.     З метою  посилення виконавської відділом документообігу, контролю та розгляду звернень громадян апарату райдержадміністрації упродовж року  щомісячно  надавалася інформація щодо дотримання термінів  реагування на звернення громадян як  до обласної,так і до районної державних адміністрацій.   Протягом 2016 року перевірено стан  ведення діловодства та роботи зі зверненнями громадян у 12 структурних підрозділах райдержадміністрації , надані рекомендації.              

           З метою вивчення та удосконалення роботи по проведенню прийому громадян  у  райдержадміністрації та сільських радах району, згідно плану роботи відділу документообігу, контролю та роботи зі зверненнями громадян  на 2016 рік, щоквартально проведені наради та 4 семінар-навчання  при керівникові апарату  за участю  секретарів міської та сільських рад та керівників структурних підрозділів райдержадміністрації,  де розглядались  питання дотримання інструкції з діловодства за зверненнями громадян, стан роботи зі зверненнями громадян, а також заслуховувались голови сільських рад, з яких надходить найбільша кількість звернень.

      За підсумками роботи зі зверненнями громадян щоквартально  були проведені наради з особистого звітування керівників структурних підрозділів райдержадміністрації з питань роботи із зверненнями громадян. На засіданнях постійно діючої  комісії з питань розгляду звернень громадян у 2016 році щомісячно розглядалися проблемні звернення, а також підведені підсумки виконання у 2015 році розпорядження райдержадміністрації  від  04 червня 2014 року №125-р «Про виїзні прийоми громадян». 

 

    Картинки по запросу буковинський вісник державної служби

  •  
  •  
-