Державна фіскальна служба України інформує

В Новоселицькому управлінні ГУ ДФС у Чернівецькій області повідомляють, що 5 вересня 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження „Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення”.

Відповідно до п. п. 14.1.49 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) виплата дивідендів є розподілом частини чистого прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку. Для цілей оподаткування до дивідендів прирівнюється також платіж у грошовій формі, що здійснюється юридичною особою на користь її засновника та/або учасника (учасників) у зв’язку з розподілом чистого прибутку (його частини).

Першим питанням вересневих семінарів для платників податків, що проводилися у Новоселицькому управлінні Головного управління ДФС у Чернівецькій області , стали законодавчі зміни щодо складання звітності з єдиного внеску. Фахівці під час семінару детально пояснювали тонкощі заповнення додатку 4 для роботодавців, акцентували увагу на формуванні нового додатку 5 для фізичних осіб – підприємців, порядку звітування та сплати ЄСВ при ліквідації суб’єкта господарювання, відповідальності за порушення законодавства по єдиному внеску.

В Новоселицькому управлінні ГУ ДФС в Чернівецькій області нагадують, що порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої - третьої груп передбачено ст. 298 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі –Кодекс).
Відповідно до норм Кодексу, для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву.
Заява подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, в один з таких способів:

З початку року мешканці Новоселицького, Хотинського та Герцаївського районів сплатили до місцевих бюджетів 1337,6 тис.грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Надходження у порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилися на 664,9 тис. гривень. Про це повідомили в Новоселицькому управлінні Головному управлінні ДФС в Чернівецькій області.

З початку року надходження ЄСВ від роботодавців Новоселицького, Хотинського та Герцаївського районів склали 195534,9 тис. гривень, що на 39207,8 тис.гривень перевищує рівень минулого року. Рівень сплати єдиного соціального внеску у даних районів зростає щомісячно.
Найбільші суми до соціальних фондів сплатили страхувальники Новоселицького району – 88332,16 тис. гривень ЄСВ, платники Хотинського району – 68803,14 тис.грн., Герцаївський район – 38399,82 тис.грн.

Новоселицьке управління ГУ ДФС у Чернівецькій області інформує, по земельному податку до місцевих бюджетів Новоселиччини, Хотинщини, Герцаївщини за 8 місяців 2018 року надійшло 26256,2 тис. грн. Досягнуто ріст збору до минулого року на 1172,0 тис. грн.
В тому числі земельного податку з юридичних осіб надійшло 12183,1 тис.грн., від фізичних осіб надійшло земельного податку в сумі 15272,1 тис.грн., що на 2371,0 тис.грн. більше надходжень минулого року.
За серпень п.р. надійшло 5836,4 тис. грн. земельного податку. Досягнуто ріст збору до минулого року на 981,5 тис. грн.

Оподаткування зарплат та інших доходів платників податків Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області дозволило поповнити бюджети на 137340,2 тис. гривень. Надходження податку на доходи фізичних осіб за вісім місяців перевищили рівень минулого року на 26279,9 тис. гривень або майже на 23,7 відсотки.
Із загальної суми до державного бюджету надійшов 34335,5 тис. гривень, що майже на 6570,0 тисяч гривень більше, ніж торік. До місцевих скарбниць перераховано 103004,7 тис. гривень, порівняно з аналогічним періодом 2017 року зростання склало 19709,5 тис. гривень.

Новоселицьке управління ГУ ДФС у Чернівецькій області інформує, що постановою Кабінету Міністрів України від 13 червня 2018 року № 472 (далі - Постанова № 472) було затверджено проведення пілотного проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій. Отже, бізнес очікують зміни щодо реєстрації розрахункових операцій, які дозволять спростити та здешевити процес, а також покращити умови ведення господарської діяльності.

Фахівці Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області роз’яснюють, що пунктом 1 Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року № 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчува

    Картинки по запросу буковинський вісник державної служби

  •  
  •  
-