ЗАЯВА
Про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки
розділу «Охорона навколишнього природного середовища»
Детального плану частини території району для будівництва фруктосховища з регульованим газовим середовищем за межами населеного пункту
в с. Молниця, Герцаївського району, Чернівецької області
Загальні положення
Герцаївська районна державна адміністрація, Чернівецької області.
Юридична адреса: 60500, Чернівецька обл., м. Герца, вул. Шевченка,9
Інвестор: Фермерське господарство «Хуцану» в особі керівника Хуцану Михайла Дмитровича
Тел. (03740) 2-12-00, факс (03740) 2-14-21, (03740) 2-15-05.
Електр. адреса: [email protected]
Детальний план території частини району для будівництва фруктосховища з регульованим газовим середовищем за межами населеного пункту в с. Молниця, Герцаївського району, Чернівецької області, є документом державного планування
Детальний план території розроблений відповідно до:
При розробленні детального плану території враховано вимоги Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», ДБН Б.1.1-14:2012 «Склад та зміст детального плану території», ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій» та інші нормативно-правові акти.
Завданням детального плану території є необхідність визначити:
- Уточнення планувальної структури і функціонального призначення території;
- Визначення всіх планувальних обмежень використання території згідно з державними будівельними нормами та санітарно-гігієнічними нормами;
- Додержання функціонального зонування території;
- Створення раціональної інфраструктури;
- Послідовне та ефективне освоєння території;
- Додержання санітарних норм;
- Визначення містобудівних умов та обмежень.
Розміщення фруктосховища з регульованим газовим середовищем та архітектурно-просторові рішення приймаються виходячи з санітарних, протипожежних та екологічних умов, а також в об’єднанні з основною транспортною схемою.
Детальний план території частини району для будівництва фруктосховища з регульованим газовим середовищем за межами населеного пункту в с. Молниця, Герцаївського району, Чернівецької області планувальні рішення дозволяють сформувати забудову з розміщенням на існуючому рельєфі.
Площа території детального плану складає 2,9001 га – для ведення особистого селянського господарства, під будівництво фруктосховища з регульованим газовим середовищем- 1,4500 га.
Земельна ділянка детального плану території розташована за межами населеного пункту с. Молниця.
Територія межує:-з Південного заходу – грунтова дорога, -з інших сторін – сади.
Рельєф місцевості ділянки – рівний, з ухилом із заходу на схід, перепади відміток по висоті в межах ділянки до 25 м.
Доступ до земельної ділянки забезпечується хорошим транспортним зв’язком: на південний схід на відстані 700 м, знаходиться автомобільна дорога з твердим покриттям Т-2604, яка проходить через с. Молниця до м. Герца.
Умови для реалізації видів діяльності та об’єктів матимуть не значний вплив на довкілля визначаються відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».
4. Ймовірні наслідки:
а) для довкілля, у тому числі для здоров’я населення.
Для довкілля в тому числі для здоров’я населення - даний об’єкт являється об’єктом невиробничого призначення.
В ході здійснення СЕО мають бути оцінені ймовірні наслідки реалізації документа державного планування детального плану території, зокрема, мають бути оцінені наслідки для таких компонентів довкілля:
Під час здійснення СЕО, варто оцінити ймовірні наслідки, що пропонується відповідно до детального плану території.
б) Для територій з природоохоронним статусом.
Під час здійснення СЕО, варто оцінити ймовірні наслідки від об’єктів інфраструктури, що пропонується відповідно до детального плану території на територій з природоохоронним статусом.
в) Транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення.
Розташування об’єктів, передбачених детальним планом території не призводить до транскордонних наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення.
5. Виправдані альтернативи, які необхідно розглянути, у тому числі якщо документ державного планування не буде затверджено;
Не передбачаються.
Основною метою прогнозу є оцінка можливої реакції навколишнього природного середовища на прямий чи опосередкований вплив людини, вирішення задач раціонального природокористування у відповідності з очікуваним станом природного середовища.
В ході СЕО провести оцінку факторів ризику і потенційного впливу на стан довкілля, врахувати екологічні завдання місцевого рівня в інтересах ефективного та стабільного соціально-економічного розвитку населеного пункту та підвищення якості життя населення.
Розроблений у відповідності до державних будівельних норм, санітарних норм і правил проект містобудівної документації не матиме негативних наслідків виконання документа державного планування.
Для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування передбачається:
Обсяг стратегічної екологічної оцінки визначається переліком основних екологічних проблем наявних на території проектування. Зміст звіту про стратегічну екологічну оцінку, який передбачено проводити відповідно до ч.2 ст.11 Закону України “Про стратегічну екологічну оцінку”, методичним рекомендаціям із здійснення стратегічної екологічної оцінки документів державного планування, затверджених наказом Мінприроди України №296 від 10.08.2018 (із змінам).
Зауваження і пропозиції до Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки детального плану території будівництва фруктосховища з регульованим газовим середовищем за межами населеного пункту в с. Молниця, Герцаївського району, Чернівецької області подаються до:
Герцаївської районної державної адміністрації Чернівецької області.
Юридична адреса: 60500, Чернівецька обл., м. Герца, вул. Шевченка,9
Тел. + (03740) 2-12-00, факс (03740) 2-14-21, (03740) 2-15-05.
Електр. адреса: [email protected]
Строк подання зауважень і пропозицій становить 15 днів (відповідно до п.п. 5,6 ст. 10 Закон України «Про стратегічну екологічну оцінку»), тобто до 01 січня 2020 р.